Krav Maga (hebr. קרב מגע walka kontaktowa) jest systemem samoobrony stworzonym (w dużym uproszczeniu) na potrzeby Sił Obronnych Izraela (IDF) składającym się z szerokiej kombinacji technik pochodzących z różnych metod treningowych, które zostały zaadaptowane do walki ulicznej oraz realistycznych sytuacji mających miejsce na świecie, a co najważniejsze – jest ekstremalnie skuteczna.

Krav Maga uczą się cywile a także osoby profesjonalnie zajmujące się cywilną samoobroną, operatorzy z zakresu bezpieczeństwa państwa, wojsko, służby mundurowe, ochorniarze VIPów, jednostki Antyterrorystyczne etc.

Krav Maga ciągle ewoluuje, adaptuje się do nowych zagrożeń i ciągle zmieniającej się rzeczywistości.
Krav Maga nie jest sztuką walki – jest systemem.​

W Combat Krav Maga International nie ma mistrzów – nikt nikomu nie musi się kłaniać – to co interesuje wszystkich nas to czysta wiedza, ciężkie treningi i braterstwo powstające między nami na treningach.
W naszej organizacji nie ma stopni ani pasów – ostatecznie podczas godziny próby nikt nie będzie pytał się Ciebie o stopień czy pas – podczas realnej konfrontacji liczą się tylko umiejętności i niezłomna mentalność pitbulla

Początek Krav Maga jako systemu sięga czasów początku państwa Izrael. Jeszcze przed jego powstaniem żydowskie bojówki takie jak Haganah i Palmach szkolone były w walce wręcz, walce pałką czy walce nożem. Powoli zaczęło tworzyć się określenie tego szkolenia jako kapap (hebr. ​קפא”פ, קפ”פ krav panim el panim – walka twarzą w twarz). Poza Imim Lichtenfeldem (który poźniej okaże się bardzo ważną postacią) który dołączył do grupy szkoleniowej w roku 1942 Haganah i Palmach szkoliły takie postacie jak Gerszon Kopler, Jehuda Markus, Maiszel Hurwic czy Icchak Sztibel. Dopiero po powstaniu państwa Izrael i powołaniu do życia IDF (Siły Obronne Izraela) Imi Lichtenfeld w ramach zasług i doświadczenia zarówno bojowego i szkoleniowego został powołany jako 1 z 8 głównych instruktorów walki wręcz (kapap). Od tego czasu określenie krav maga jak i kapap używane są zamiennie. W latach 1948 – 1958 przypada okres najprężniejszego rozwoju kapap/krav maga – w tym czasie Imi wyrasta na wiodącego instruktora walki wręcz IDFu.
Po przejściu na emeryturę Imi „wyciąga” Krav Maga poza wojsko i zaczyna nauczać cywili. Przez lata techniki Krav Maga ulegały ciągłej zmianie, po śmierci Imiego nastąpiły pierwsze rozpady w założonej przez niego organizacji. Obecnie na całym świecie można spotkać ogromne ilości organizacji Krav Maga, jedne lepsze drugie gorsze ale również takie o dramatycznie niskim poziomie szkoleniowym.
W Combat Krav Maga International staramy się przykładać największą uwagę do tego co było sercem całego systemu – walki. Nie nauka samych technik, ale mocna praca nad mentalnością i duża ilość sparingów jest naszym przepisem na prawdziwego fightera Krav Maga.